Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Марш жінок* 2021

March 8, 2021 @ 1:00 pm - 3:00 pm

Пандемія COVID-19 суттєво вплинула на життя людей в усьому світі, змінила звичний ритм функціонування суспільства, загострила соціальні проблеми та спричинила появу нових викликів. Найбільше негативні наслідки пандемії відбилися на жінках.

Сьогодні ми відкрито заявляємо: у пандемії жіноче обличчя.

1. Рівень домашнього насильства в умовах карантину стрімко зростає, натомість відповідальність тих, хто здійснює насильство, досі не є безумовною перед законом. Неможливість ізолювати агресора ще більше ускладнює ситуацію та підвищує вразливість постраждалих, їхню потребу в захисті та допомозі. Ми досі чекаємо ратифікації Стамбульської конвенції, обіцяної Президентом після набрання 25 000 голосів під Петицією. Проте це «жіноче питання» досі є неактуальним для української влади.

2. Жінки становлять більшість працівниць/-ків у сфері соціальних, освітніх послуг, а також у сфері охорони здоров’я, які опинилися під найбільшим ударом у часи пандемії. Вони контактують із великою кількістю людей, зокрема, хворих на коронавірус, що також підвищує їхні ризики захворіти. 82 % людей, зайнятих у сфері охорони здоров’я, — це жінки. Водночас працівниці цих сфер не отримують необхідних ресурсів для створення безпечних умов праці. Саме жінки опинилися на передовій боротьби із вірусом та його наслідками.

3. На жінок було покладено ще більший обсяг репродуктивної та доглядової праці. Жінки мають доглядати літніх родичів, виховувати дітей, слідкувати за здоров’ям родини, займатися «хатніми справами» та доглядовою працею поряд із роботою. Водночас часто обсяги доглядової праці впливають на те, що жінки втрачають своє робоче місце. Навіть ті батьки, які можуть працювати з дому, не мають можливості повноцінно це робити із маленькими дітьми. Адже діти потребують постійної уваги. Найскладнішою є ситуація для самотніх мам.

4. Жінки, які вимушено перейшли на дистанційну роботу, мають самостійно забезпечити себе та дітей на онлайн-навчанні засобами зв’язку для реалізації навчального та робочого процесу одночасно.
5. Багато жінок залишилися без роботи. В особливо складних обставинах опиняються жінки, які не є офіційно працевлаштованими та працюють у секторі неформальної економіки, соціальної сфери та сфер надання послуг. Серед таких жінок багато мігранток, які опиняються без будь-яких ресурсів для існування, що породжує збільшення кількості бездомних жінок.

6. Рівень радикального та ультраправого насильства зростає. Цьому сприяло фактичне «закриття» жінок вдома, нас намагаються повернути в часи, коли ми мали сидіти вдома та народжувати дітей, без права голосу та вибору. Ці тези постійно лунають від українських ультраправих консерваторів, а також деяких політичних та релігійних діячів, які прагнуть обмежити місце жінки та забрати ті права, за які роками боролися активістки за права жінок.

7. Пандемія вплинула на здоров’я та безпеку жінок. Додатково до наслідків, безпосередньо спричинених коронавірусною хворобою, жінки також страждають від труднощів доступу до основних служб охорони здоров’я. Надання інших медичних послуг відійшло на другий план у зв’язку із перевантаженістю закладів охорони здоров’я. Від цього значно постраждали жінки з інвалідністю, хронічними захворюваннями та вагітні жінки, які не можуть отримати медичні послуги в повному обсязі. Жінки, які переважно є основними чи єдиними опікунками дітей чи родичів з інвалідністю, також зазнали особливого тиску. Окрім цього, різноманітні програми профілактики, зокрема, раку молочної залози та раку шийки матки, стали другорядними.

Details

Date:
March 8, 2021
Time:
1:00 pm - 3:00 pm
Event Category:
Website:
https://fb.me/e/mO2DOVQs7

Venue

Київ

Organizer

Марш жінок
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt