AFEW-Україна приєднується до заклику надавати матеріали Незалежній міжнародній комісії Організації Об’єднаних Націй з розслідування в Україні

 In Головна новина, Новини

Незалежна міжнародна комісія з розслідування в Україні пропонує окремим особам, групам та організаціям надати інформацію та документацію, які мають відношення до її мандату з розслідування порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права під час повномасштабного російського воєнного вторгнення в Україну 2022 року.

Комісія проводить розслідування відповідно до її мандату та міжнародних стандартів, та у координації з іншими національними та міжнародними механізмами, та розглядає події у районах Київської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей з кінця лютого та з березня 2022 року.

Комісії належить консолідувати та проаналізувати докази передбачуваних порушень та утисків прав людини та порушень міжнародного гуманітарного права, а також пов’язаних з ними злочинів, включно з гендерним аспектом.

Комісія надає першочергового значення захисту джерел, особливо в тому, що стосується дотримання конфіденційності та принципу “не заподіяння шкоди” (не ставити під загрозу життя, безпеку, свободу та добробут жертв, свідків та інших осіб, що співпрацюють). Вона розкриватиме особистість співробітників суворо за умови їх поінформованої згоди та використовуватиме надану ними інформацію відповідно до їх заявлених побажань при її наданні.

З метою забезпечення безпеки та конфіденційності наданої інформації рекомендується надсилати її за спеціальною адресою електронної пошти, створеної Комісією з цією метою: ohchr-submission-coiukraine@un.org. Якщо у Вас виникнуть будь-які питання, у тому числі щодо того, як надати інформацію іншим чином, прохання звертатися до Комісії за адресою: coi-ukraine@un.org.

Слід зазначити, що не вся інформація, яка надсилається Комісії, обов’язково буде зображена в її остаточній доповіді. Зокрема, справи про можливі порушення, що виходять за межі мандата Комісії, не розглядатимуться.

Запрошуємо надати інформацію якнайшвидше, але не пізніше 30 вересня 2022 року. Більш детальна інформація за посиланням: https://www.ohchr.org/en/hr-bodies/hrc/iicihr-ukraine/call-for-submission

Для довідки:

Незалежна міжнародна комісія з розслідування України – це незалежний міжнародний комітет, створений Радою ООН з прав людини 4 березня 2022 року з мандатом на розслідування порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права під час російського вторгнення в Україну 2022 року.

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt